Czy inwestować w dobrą markę?

Podobnie jak w przypadku samochodów mamy marki gorsze i lepsze, tak i rowery stawiają przed nami wybór w materii producenta. Fabryk, w których powstają rowery jest bardzo wiele. Coraz większym uznaniem cieszą się jednoślady z Chin. Na ich popularność wpływa niska cena i łatwa dostępność w sklepach wielkopowierzchniowych, jednakże jakość to już zupełnie inna sprawa. Nietrudno o przykre niespodzianki w tym zakresie. Dlatego ambitniejsi rowerzyści wolą nie tracić czasu na chińską taniznę, ale od razu decydują się na coś z wyższej półki.

Takie podejście jest o tyle sensowne i opłacalne, że droższy rower gwarantuje nam solidność i sprawne działanie na długi czas. Dobre materiały oraz dbałość o detale sprawiają, że rowerowe „mercedesy” mogą cieszyć nas przez wiele lat, o ile obejdzie się bez kraks, a użytkownik odpowiednio zadba o konserwację. O ile tani rower można potraktować z większym luzem, to już nad tym droższym warto czuwać. Nie chodzi wyłącznie o samą eksploatację, ale również zabezpieczenie jednośladu przed kradzieżą.

Proste i tanie wężyki do przywiązywania roweru należy sobie darować, ponieważ dla złodzieja wyposażonego w sekator to żadna przeszkoda. Należy się postarać, aby rower był chroniony znacznie lepiej. Bez problemu można kupić specjalne uchwyty, których sforsowanie jest bardzo trudne, a rower jest w takim układzie doskonale chroniony przed kradzieżami. Koszt takiego gadżetu jest nieco większy, ale przynajmniej możemy być spokojni, gdy zostawimy pojazd gdzieś na zewnątrz.

www.octopus.edu.pl www.mamik0.pl